» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Pożar magazynu Wola Dębińska

opublikowano: 07-marzec-2018
W dniu 7 marca 2018 r o godzinie 00:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań w miejscowości Wola Dębińska.

Pożar w chwili rozwoju został zauważony przez patrol Policji. Do działań gaśniczych zostały zadysponowane cztery samochody gaśnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej KP PSP Brzesko oraz ochotniczej straży pożarnej w Dębnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży stwierdzono, że pali się przyczepa kempingowa (przystosowana na magazyn) oraz magazyn sklepu hydraulicznego wraz z wyposażeniem. Zagrożone są również stojące w pobliżu samochody dostawcze oraz przylegające do palących się obiektów kolejne magazyny. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, podaniu prądów gaśniczych bezpośrednio na źródło ognia oraz obronie zagrożonych obiektów.
Po ugaszeniu pożaru sprawdzono zadymione hale magazynowe przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając dodatkowych ognisk. Zadymione hale oddymiono przy użyciu wentylatorów.

Opracował: st.kpt Jachimek T.
2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka