» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Blisko 30 tysięcy litrów krwi w ramach programu „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”

opublikowano: 19-grudzień-2011
W dniu 16 grudnia 2011 r. w sali konferencyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, przy ul. Mokotowskiej 14, miało miejsce uroczyste spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję programu „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”.

Celem programu organizowanego już od roku 2006 jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew oraz propagowanie idei krwiodawstwa wśród strażaków oraz społeczności lokalnych. Pierwsza, pilotażowa edycja „Ognistego Ratownika” trwała od października do grudnia 2006 r., i zaowocowała pozyskaniem 1 300 litrów krwi.
W 2007 r. druga edycja przyniosła 4 700 litrów. Trzecia w 2008 roku poprawiła wynik do 5 756 litrów, czwarta w 2009 roku przyniosła 5 786 litrów krwi. Piąta rekordowa edycja z 2010 roku pozwoliła pozyskać 6 162 litry, w bieżącej tegorocznej edycji pozyskaliśmy 5 592 litry krwi. Łącznie w ramach wszystkich sześciu edycji, dzięki ofiarności i zaangażowaniu strażaków pozyskano 29 296 litrów bezcennego leku dla wszystkich chorych i ofiar wypadków.

Tegoroczna edycja programu jest niekwestionowanym sukcesem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łoniowej. W ramach rywalizacji o tytuł najaktywniejszej jednostki OSP w promowaniu krwiodawstwa, dzięki zaangażowaniu i pozyskaniu 122 litrów krwi strażacy z Łoniowej zajęli drugie miejsce w kraju. To znaczące osiągnięcie pozwala nam wierzyć ,iż wśród mieszkańców naszego powiatu jest liczna grupa ludzi dobrej woli, gotowych bezinteresownie nieść pomoc najbardziej potrzebującym, osobom chorym dla których każdy poranek otwiera drzwi nadziei na powrót do zdrowia. Pozyskana dzięki ofiarności dawców krew dla wielu z nich jest jedyną szansą uratowania życia.

W imieniu Naczelnika OSP Łoniowa druha Pawła Kraja chciałbym przekazać wszystkim krwiodawcom uczestniczącym w organizowanych akcjach wyrazy podziękowania za każdą kroplę oddanej krwi, za każdy dar życia ofiarowany naszym bliskim, znajomym, sąsiadom pacjentom naszego szpitala.

Prezes Klubu HDK przy KP PSP Brzesko
mł. bryg mgr inż. Wojciech Podleś

GALERIA - Blisko 30 tysięcy litrów krwi w ramach programu „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”
opublikowano:19-grudzień-20112007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka