» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Ćwiczenia "KARAMBOL 2008"

opublikowano: 05-wrzesień-2008
W dniu 03.09.2008 r. w godzinach południowych na ul. Szczepanowskiej w Brzesku przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno - bojowe z udziałem sił i środków Małopolskiej Brygady Odwodowej przy współudziale:
- Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z Zespołami Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Brzesku,
- Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie,
- Starostwa Powiatowego w Brzesku - Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego)
- Urzędu Miejskiego w Brzesku,
- Komendy Powiatowej Policji w Brzesku,

Ćwiczenia polegały na symulacji wypadku drogowego z udziałem autobusu, samochodu ciężarowego i kilku samochodów osobowych o liczbie poszkodowanych ponad 20 osób podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. W czasie ćwiczeń zachodziła konieczność wykonania następujących zadań dla służb ratowniczych m. in. wykonanie dostępu, uwolnienie i ewakuacja poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów samochodowych, dokonanie segregacji poszkodowanych, udzielenie pomocy przedmedycznej oraz lekarskiej, transport lotniczy i drogowy do szpitalnych oddziałów ratunkowych na terenie województwa, zabezpieczenie miejsca akcji. W ćwiczeniach brało udział łącznie 16 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej zarówno z terenu powiatu jak i województwa, jednostki Pogotowia Ratunkowego, Policji oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Brzesku.

Zasadniczym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania oraz wymiany informacji podczas zdarzeń o charakterze masowym, służb ratowniczych biorących bezpośredni udział w tego typu zdarzeniach. Obserwatorami ćwiczeń byli: przedstawiciele władz powiatu i miasta Brzeska oraz członkowie miejskiego i powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego.

GALERIA - Ćwiczenia Karambol 2008
opublikowano:05-wrzesień-2008

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka