motto

Przejście na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Wita Kurala

30 kwietnia 2019 r. to dzień, w którym starszy operator sprzetu specjalnego starszy ogniomistrz Wit Kural po przepracowaniu blisko 35 lat przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.

Funkcjonariusz st. ogn Wit Kural służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku rozpoczął 28 grudnia 1992 roku. Został wyróżniony w czasie służby odznaczeniami: Brązowytm, Srebrnym oraz Złotym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa, Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Funkcjonariusz Wit Kural pełniąc służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Brzesku dał się poznać jako osoba opanowana i skromna, cechowała go uczciwość, lojalność oraz dyscyplina służbowa. Ogniomistrz Wit Kural to strażak pełen poświęcenia dla dobrego imienia służby. Swoje obowiązki wypełniał w sposób sumienny i zaangażoany cieszył się dużą sympatią i zaufaniem w gronie strażaków.

Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. Piotr Strojny, Kapelan Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnych Powiatu Brzeskiego Ks. Grzegorz Sroka oraz funkcjonariusze, koleżanki i koledzy z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku podziękowali odchodzącemu na zaopatrzenie emerytalne koledze wręczając kwiaty oraz pamiątkowe upominki.

Do podarunków dołączono życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.