motto

Zdarzenia drogowe 16.09.2019

O godzinie 18:50 dwa zastępy JRG zostały zadysponowane do miejscowości Rudy Rysie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że na drodze wojewódzkiej 768 doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowały w sumie 3 osoby, które są pod opieką ZRM. Mercedes znajduje się poza jezdnią, a na pasie drogowym pozostaje Peugeot z którego wyciekły płyny eksploatacyjne.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, odpięto akumulatory w pojazdach, a z uwagi na niebezpieczne miejsce w którym doszło do zdarzenia (za zakrętem) oraz w celu pomocy Policji w czynnościach dochodzeniowych, miejsce zdarzenia oświetlano przy użyciu przewoźnych masztów oświetleniowych. Pasażerka Mercedesa oraz kierowca Peugeota zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca Mercedesa odmówił transportu. Ruch w trakcie działań odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu czynności przez Policję, Peugeot został zepchnięty poza jezdnię, a po uprzątnięciu pozostałości powypadkowych oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych ruch na drodze wojewódzkiej został przywrócony.

O godzinie 23:00 kolejne dwa zastępy dysponowano do zdarzenia drogowego. Na 476 km autostrady a4, kierowca stracił panowanie nad samochodem osobowym i uderzył w bariery energeochłonne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazdem podróżowała jedna osoba, która znajduje się na zewnątrz pojazdu i nie potrzebuje pomocy medycznej, z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i zabezpieczeniu wyciekających płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu a następnie ich zebraniu. Do czasu zabrania samochodu przez lawetę na miejscu zdarzenia pozostały służby zabezpieczenia autostrady oraz Policja.