„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w...

czytaj więcej...
Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z sezonem grzewczym 2019/2020

W załączeniu przedstawiamy Komunikat Prezesa Krajowej Izby Komniarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2020.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązkami związanymi z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominioowych.

...
czytaj więcej...
Akcje straży pożarnej na terenie powiatu w roku 2020
Hełm strażacki
Akcje ogółem
412
Tablica ostrzegawcza
Miejscowe Zagrożenia
271
Zapałka
Pożary
126
Telefon
Fałszywe alarmy
15

KPPSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku szanując tradycje pożarnicze jest otwarta na innowacyjne rozwiązania, stara się być instytucją przyjazną dla mieszkańców naszego powiatu

JRG

Jednostka Ratownicza Gaśnicza jest komórką organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP POWIAT

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jako organizacje pozarządowe, stanowią ważny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) bezpieczeństwa państwa

Przekazanie opryskiwaczów, płynów wirusobójczych oraz środków ochronnych dla OSP

Przekazanie opryskiwaczów, płynów wirusobójczych oraz środków ochronnych dla OSP

1 czerwca 2020 roku w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przekazano za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku pierwszą partię specjalnych zestawów przenaczonych m.in. do realizacji przez ochotnicze straże pożarne zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Zestawy składające się z opryskiwacza spalinowego, 5 kg koncentratu - środka wirusobójczego, 4 szt. kombinezonów ochronnych, 4 szt. półmasek ochronnych typu FFP2, 50 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litra oleju silnikowego do opryskiwaczy oraz 4 szt. gogli ochronnych trafiły do wytypowanych jednostek OSP z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Podczas przekazania zaznajomiono jednostki z

data publikacji: 01.06.2020
Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku

Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku

Dnia 29 maja 2020 roku Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek powołał z dniem 01 czerwca 2020 r. bryg. Piotra Słowiaka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku.

Bryg. Piotr Słowiak dotychczas zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

data publikacji: 01.06.2020
Pożar 08.05.2020 autostrada A4

Pożar 08.05.2020 autostrada A4

Dnia 08 maja 2020 na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa, doszło do pożaru samochocu osobowego marki Peugeot. Pojazd uległ całkowitemu spaleniu, brak osób poszkodowanych.

Ruch na pasie autostradowym na czas działań gaśniczych został całkowicie wstrzymany.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na odcinku około 400 metrów i podaniu trzech prądów piany ciężkiej na źródło ognia. Po ugaszeniu pożaru kontynuowano schładzanie pojazdu oraz zbiornika z gazem LPG.

data publikacji: 08.05.2020
Życzenia Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji Dnia Strażaka 2020

Życzenia Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji Dnia Strażaka 2020

Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji strażaków i ich rodzin transmitowanej z Bazyliki Świętego Floriana w Krakowie.

Msza Święta rozpoczyna się 4 maja 2020 roku o godzinie 12:00.

Poniżej znajduje się link do transmisji

Transmisja w serwisie YouTube

data publikacji: 30.04.2020
Kolejna akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP

Kolejna akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP

W dniach 4 i 5 kwietnia na terenie powiatu przeprowadzono kolejną akcję informacyjną w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Działania 14 zastępów OSP (30 strażaków ochotników) polegały na ostrzeganiu i informowaniu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Komunikaty głosowe miały na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom naszego powiatu o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Druhowie apelowali o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia o unikanie kontaktu z innymi osobami i zachowanie dystansu między nimi.

data publikacji: 06.04.2020
Akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP na terenie powiatu brzeskiego

Akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP na terenie powiatu brzeskiego

W dniach 28 i 29 marca na terenie powiatu przeprowadzono akcję informacyjną w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Działania 14 zastępów OSP polegały na ostrzeganiu i informowaniu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Komunikaty głosowe miały na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom naszego powiatu o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Druhowie apelowali o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia o unikanie kontaktu z innymi osobami i zachowanie dystansu między nimi.

data publikacji: 31.03.2020