» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI

opublikowano: 07-wrzesień-2009
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku informuje, że w miesiącu wrześniu oraz październiku planowane jest rozpoczęcie następujących szkoleń:

1. W dniu 21 września 2009 r. o godzinie 16:00 strażaków ratowników OSP część pierwsza, realizowane w oparciu o platformę e-learningową (internetowy system szkolenia) dla członków OSP.

Warunkiem przyjęcia na szkolenie jest:
- ...czytaj więcej

opublikowano: 15-wrzesień-2009
Od lipca bieżącego roku w Państwowej Straży Pożarnej obowiązują nowe „Zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych" tj. pszczół, os i szerszeni.
Zgodnie nowymi zasadami straż pożarna jest zobowiązana do podjęcia działań tytko wtedy jeśli gniazda i roje owadów błonkoskrzydłych stanowią zagrożenie dla zdrowia ...czytaj więcej

opublikowano: 13-lipiec-2009
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PRZY KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BRZESKU

serdecznie zaprasza
do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa organizowanej przez naszych kolegów z HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku z okazji „DNIA POLICJANTA”

Zbiórka krwi odbędzie ...czytaj więcej

opublikowano: 04-czerwiec-2009
W dniu 04.06.2009 r. o godzinie 05.23 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o pożarze piekarni w miejscowości Szczurowa. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Brzesko oraz dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Szczurowa. Na miejsce zdarzenia jako pierwsze przybyły dwa zastępy z OSP Szczurowa, a następnie 2 zastępy z OSP Zaborów. Bezpośrednio po przybyciu na ...czytaj więcej

opublikowano: 17-czerwiec-2009
Z okazji międzynarodowego dnia dziecka w dniu 31 maja 2009r na palcu Kazimierza Wielkiego w Brzesku odbyła się impreza dla dzieci i młodzieży, z udziałem strażaków naszej komendy które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony widzów. Zostały zaprezentowane stroje żaroodporne oraz gazoszczelne, a także zaprezentowano gaszenie cieczy palnej w tzw. wannie za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Dzieci jak i młodzież ...czytaj więcej

opublikowano: 03-czerwiec-2009
Statystyki wskazują jednoznacznie, że jednostki ochrony przeciwpożarowej podejmują codziennie szereg akcji ratowniczo gaśniczych, podczas których efekty realizowanych działań zależą w głównej mierze od właściwego przygotowania ratowników. Dotyczy to nie tylko strażaków Państwowej Straży Pożarnej lecz również druhów OSP.

W dniu 02 czerwca 2009 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w ...czytaj więcej

opublikowano: 15-maj-2009
Dnia 8 maja 2009r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Dnia Strażaka. Podczas uroczystości wręczony został brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”, oraz złote, srebrne i brązowe Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa. Wręczone zostały także nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz brązowy medal Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, ...czytaj więcej

opublikowano: 14-maj-2009
Dzięki opiece i wsparciu naszego patrona św. Floriana, od wielu lat miesiąc maj jest okresem szczególnym dla wszystkich strażaków. Jest to czas, w którym oprócz niesienia pomocy potrzebującym, dzielimy się swymi doświadczeniami z licznie odwiedzającą nas młodzieżą, promując tym samym ważny dla społeczeństwa zawód strażaka.

Oprócz realizacji naszych ustawowych zadań, hołdując rocie przysięgi strażaka ...czytaj więcej


Archwium wiadomości
2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka