» Informacje, komunikaty
» Zarząd Oddziału Powiatowego    ZOSP
» Jednostki OSP włączone do    KSRG
» Jednostki OSP współdziałające    z KSRG

INFORMACJE I KOMUNIKATY
Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP Dębno i OSP Jadowniki.

opublikowano: 19-listopad-2017
Dnia 18.11.2017 w Dębnie z inicjatywy strażaków OSP odbyły się pierwsze zgrywające ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dębna i Jadownik. Głównym celem ćwiczeń było pogłębienie współpracy pomiędzy jednostkami i współdziałanie podczas miejscowego zagrożenia, ale biorąc pod uwagę fakt, że o terminie ćwiczeń i scenariuszu wiedział tylko organizator została także sprawdzona gotowość operacyjna jednostek do działań.

Zadaniem strażaków było przeprowadzenie działań ratowniczo- gaśniczych podczas symulowanego wypadku samochodu osobowego i motocykla, w którym zostały poszkodowane dwie osoby oraz doszło do pożaru jednośladu. Poczynania druhów oceniali rozjemcy z KP PSP w Brzesku:

bryg. Wojciech Podleś,

st. sekc. Marcin Gurgul,

asp. sztab. w st. spocz. Andrzej Zieliński.

Dziękujemy druhom za świetną organizację ćwiczeń. Cieszymy się, że działania przebiegły bardzo sprawnie, zgodnie z taktyką działań ratowniczych. Mamy nadzieję, że nieliczne uwagi kierowane przez rozjemców zmotywują do dalszej ciężkiej pracy nad swoją wiedzą i umiejętnościami. Liczymy na to, że to nie ostatnia taka inicjatywa i szkolenia wewnętrzne w jednostkach OSP staną się nie tylko standardem, ale będą stały na coraz wyższym poziomie.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą "Capuccino - Twój Łyk Informacji"

GALERIA - Ćwiczenia zgrywające OSP Dębno i OSP Jadowniki
opublikowano:19-listopad-2017

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka