» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Pracowity piątek strażaków powiatu brzeskiego

opublikowano: 07-styczeń-2017

Służba w dniu 6 stycznia 2017 r. okazała się dla strażaków powiatu brzeskiego bardzo pracowita. W godzinach przedpołudniowych SKKP w Brzesku otrzymało zgłoszenie o kolizji w miejscowości Szczepanów. Na szczęście po przybyciu na miejsce zastępów straży z JRG Brzesko i OSP KSRG Szczepanów okazało się, że była to tylko niegroźna dla jej uczestników kolizja drogowa. O godz. 12:02 strażacy zostali zadysponowani do pożaru garażu w miejscowości Wojakowa. Po przybyciu na miejsce potwierdzono, że pali się garaż wraz z samochodem dostawczym a wewnątrz znajdują się również butle z gazem propan-butan, które uległy rozszczelnieniu przed przybyciem zastępów, konstrukcja budynku wizualnie uległa naruszeniu. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza budynku, przewietrzeniu go, usunięciu spalonego wraku pojazdu oraz przeszukaniu budynku w celu wyeliminowania występowania zagrożenia. Działania ratowniczo – gaśnicze trwały przeszło 5 godzin. W czasie trwania tej akcji do SKKP wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Biesiadki. Dzięki szybkiej interwencji przybyłych na miejsce zastępów straży, pożarem nie został objęty dach budynku oraz przyległe do niego inne zabudowania. Spaleniu uległa część przyległej bezpośrednio do komina drewnianej ściany oraz powały. W trakcie drogi powrotnej zastępów JRG do jednostki okazało się, że w miejscowości Maszkienice od ponad doby na drzewie znajduje się kot, który pomimo występowania niskich temperatur nie może o własnych siłach zejść z drzewa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kot jest na drzewie na wysokości ok. 10 m. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu został z ciągnięty i przekazany właścicielce.
W godzinach nocnych zastępy straży interweniowały jeszcze trzy razy tj. w Brzesku przy pożarze kominka w salonie budynku mieszkalnego. Nad ranem o godzinie 4:12 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Rudy Rysie. Po przybyciu na miejsce zastępów z JRG Brzesko i OSP KSRG Szczurowa stwierdzono, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy VW Golf, którym podróżowały cztery osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zabrani przez będące na miejscu Zespoły Ratownictwa Medycznego do Szpitala. O godzinie 6:02 SKKP odebrało kolejne zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Gnojnik.
We wszystkich działaniach ratowniczych łącznie uczestniczyło 22 zastępy straży oraz 97 ratowników, Zespóły Ratownictwa Medycznego, Policja.
Okoliczności powstania zdarzeń oraz ich przyczyny będą ustalane przez Policję.

mł.bryg. Lach Piotr

GALERIA - Pracowity piątek
opublikowano:06-styczeń-2017

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka