» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
WYPALANIE TRAW ZABIJA LUDZI, ZWIERZĘTA, ŚRODOWISKO.
!!!STOP!!!
NIE WYPALAJ - NIE ZABIJAJ

opublikowano: 23-marzec-2010
Już od wielu lat wczesna wiosna jest okresem, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów na łąkach, nieużytkach i terenach chronionych. Mimo wielu zagrożeń utrzymuje się moda na bezmyślne podpalanie wszystkiego, co porośnięte jest usychającą trawą w różnych jej siedliskach: na łąkach, w przydrożnych rowach, wypalanie zarośli, trzcinowisk na wysychających stawach, torfowiskach, uschniętych chwastów i resztek słomy pozostawionej na polach po zeszłorocznych zbiorach. Pożary te zagrażają życiu ludzi, zwierzętom i naturalnemu środowisku. Mimo, iż wypalanie traw jest szkodliwe, niedozwolone i bardzo niebezpieczne, co roku setki nierozważnych i bezmyślnych osób właśnie w ten sposób "oczyszcza" swoje pola, łąki i trawniki, czy to w przekonaniu, że w ten sposób gleba jest lepiej przygotowana do późniejszego plonowania, czy też po to by pozbyć się niepotrzebnych "śmieci".
Wypalanie traw wielokrotnie było przyczyną śmierci ludzi lub powodowało ciężkie poparzenia. Pożary traw często przenoszą się na pobliskie lasy i zabudowania niszcząc dorobek życia oraz otaczające środowisko.

W związku powyższym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku zwraca się z prośbą o zachowanie zdrowego rozsądku i rezygnacji ze złych przyzwyczajeń wypalania traw i pozostałości roślinnych w interesie nas wszystkich, w interesie ochrony przyrody, naszego zdrowia i życia.

Ogólnopolska kompania przeciwko wypalaniu traw


2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka