» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
!!! Absolutny krwawy rekord !!!

opublikowano: 11-maj-2010
W ramach obchodów święta naszego patrona Świętego Floriana w dniach 07 - 09 maja 2010 r, klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przeprowadził weekendową akcję krwiodawstwa, zrealizowaną w ramach programu "Ognisty Ratownik Gorąca Krew". Głównym celem naszej akcji była pomoc dla P. Edyty Klimas, matki samotnie wychowującej trójkę dzieci. W minionym roku w tragicznym wypadku zginął mąż Pani Edyty, obecnie ona sama została ciężko doświadczona przez los chorobą nowotworową.

W organizowanej przez nas akcji, krwawe żniwo zbierały cztery punkty poboru krwi. W piątek dawcy zgłaszali się w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Brzesku, w sobotę i niedzielę w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz dodatkowo w budynku Ośrodka Zdrowia w Zaborowie.

Wyniki akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, W odpowiedzi na nasz apel punkty krwiodawstwa odwiedziło blisko 300 osób, z czego za przykładem Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku,165 krwiodawców honorowo oddało krew. Podczas całej akcji udało nam się pozyskać ponad 74 litry krwi pełnej.

Dzięki wsparciu sponsorów, każdy z uczestników otrzymał koszulkę z logo naszej akcji, karnet rabatowy na basen w Brzesku oraz bezpłatny bilet wstępu do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Dla krwiodawców, którzy oddawali krew w budynku Komendy Powiatowej PSP w Brzesku przygotowaliśmy atrakcje w postaci pokazów sprzętu ratowniczego, prezentacji techniki działań ratowniczych oraz pożarniczej ekwilibrystyki na drabinie hakowej.

Tak znaczący sukces zawdzięczamy w głównej mierze strażakom, tym zawodowym jak również ochotnikom z terenu całego powiatu oraz wspierającym, każdą z naszych akcji funkcjonariuszom Policji w Brzesku. Wszystkim, którzy darem swej krwi zechcieli pomóc Pani Edycie, w jej imieniu jak również w imieniu naszego klubu składam serdeczne podziękowanie, prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach, gdyż skuteczna terapia Pani Edyty wymaga pozyskania blisko 300 litrów krwi - st. kpt. Wojciech Podleś Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku.

GALERIA - Akcja krwiodawstwa w KP PSP w Brzesku 08-09.05.2010 r.
opublikowano:11-maj-2010

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka