» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Najpopularniejszy strażak województwa małopolskiego roku 2012 - dh Stanisław Kozdrój Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie

opublikowano: 03-październik-2012
Plebiscyt na Najpopularniejszego Strażaka Małopolski 2012 zorganizowany został przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie oraz Gazetę Krakowską. Honorowym patronatem objął go marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, który był też fundatorem nagrody głównej.
Plebiscyt wygrał, mieszkaniec naszego powiatu dh Stanisław Kozdrój Naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pozarnej w Czchowie. W chwili obecnej w czchowskiej OSP działa 36 strażaków ochotników. Od 1995 roku jednostka weszła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Stanisław Kozdrój w 1976 roku wstępując do drużyny młodzieżowej związał się z Ochotniczą Strażą Pożarną. Po osiągnięciu dojrzałości oraz zdobyciu uprawnień kierowcy zaczął udzielać się w bezpośrednich działaniach ratowniczo gaśniczych, kierując również samochodem bojowym. Dh Stanisław cały czas podnosił swoje kwalifikacje odbywając kolejne kursy m.in. Szkolenie strażaków ratowników, szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego, szkolenie dowódców i naczelników OSP jak również szkolenia z zakresu kierowania ruchem drogowym i z zakresu łączności bezprzewodowej. Od 2000 roku jest naczelnikiem OSP w Czchowie.
Uroczysta gala z okazji rozstrzygnięcia plebiscytu odbyła się w krakowskiej Szkole Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie. Laureat w nagrodę otrzymał złoty hełm, statuetkę, pilarkę spalinową oraz pamiątkowe dyplomy.

Najpopularniejszemu strażakowi małopolski Stanisławowi Kozdrojowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy samych sukcesów, zarówno w życiu osobistym jak i w prowadzonej działalności zawodowej i społecznej.

GALERIA - Najpopularniejszy strażak województwa małopolskiego roku 2012.
opublikowano:03-październik-2012

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka