» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod nazwą: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”

opublikowano: 04-styczeń-2013
Rusza kolejna XV już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół specjalnych. Temat XV edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży związany jest z zagrożeniem występowania tlenku węgla (czadu). Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym – przez to tak bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. Tragedie ludzkie są często następstwem niewiedzy, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Bardzo ważne jest więc uczenie właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Konkurs plastyczny jest dobrą okazją do zainteresowania tematem dzieci i młodzież, których właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie tlenek węgla, mogą uratować życie i zdrowie najbliższych. Kształtowaniu właściwych postaw ma służyć akcja społeczno-edukacyjna „Nie dla czadu!”, w ramach której rozpowszechniane są ulotki zawierające porady, jak ustrzec się przed tym niebezpieczeństwem. Do akcji aktywnie włączyli się politycy, urzędnicy, strażacy, lekarze, kominiarze, nauczyciele i księża, a także ogólnopolskie i regionalne środki masowego przekazu. Warto, gdyby nauczyciele przeprowadzili w klasach lub grupach wychowanków krótkie pogadanki na temat zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w czterech kategoriach: uczniowie klas od I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas od IV-VI szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum oraz uczniów specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych, wychowanków warsztatów i ośrodków terapii zajęciowej, wychowanków świetlic terapeutycznych (bez ograniczeń wiekowych).
Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz centralne. Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Technika wykonania prac: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie. Nie będą uwzględniane malowidła na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby oraz prace z plasteliny. Po eliminacjach wojewódzkich prace finałowe z każdej z czterech grup, zostaną przesłane do Komendy Głównej PSP do dnia 07 czerwca 2013r., gdzie odbędzie się posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej.

Regulamin konkursu oraz gotową tabelkę z danymi autora pracy znajdziecie Państwo na stronie internetowej KG PSP. Poniżej zamieszczamy link do tej strony:

Konkurs plastyczny

Informacje dotyczące tlenku węgla, filmy, wypowiedzi oraz ulotka zawierająca najważniejsze zasady i porady jak ustrzec się przed zatruciem czadem znajdują się na stronie:
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=4626

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
ŻYCZYMY POWODZENIA!

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka