» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Nowy sprzęt na wyposażeniu KP PSP w Brzesku.

opublikowano: 29-październik-2014
W miesiącu wrześniu 2014 roku na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku pojawił się nowy sprzęt. Została zakupiona przyczepa specjalna ratownictwa ekologiczno – przeciwpowodziowego z dozowarką materiałów sypkich i granulowanych DMS i G „Neptun”.
Środki na zakup tego sprzętu przeznaczonego do usuwania m.in. skutków klęsk żywiołowych pozyskano od Starostwa Powiatowego, Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz Urzędu Gminy w Szczurowej.

Głównym zadaniem tego urządzenia jest szybkie zasypywanie worków piaskiem podczas prowadzonych akcji przeciwpowodziowych. Po wymianie panela z workowania piasku na panel posypywania, dozowarka może pracować, jako posypywarka materiałów sypkich np. sorbentów w czasie akcji ratowniczych związanych z usuwaniem rozlanych substancji niebezpiecznych na drogach, gdzie wymagane jest podanie sorbentu na znacznych odległościach i powierzchniach w możliwie krótkim czasie. Urządzenie może pracować jako mobilne lub stacjonarne. Dzięki zastosowaniu zaczepu wymiennego, oczkowego lub kulowego oraz dyszla o regulowanej wysokości, dozowarka może być holowana przez większość pojazdów służb ratowniczych i ciągników.

mł. bryg. Piotr Słowiak

GALERIA - Przyczepa specjalna ratownictwa ekologiczno – przeciwpowodziowego z dozowarką materiałów sypkich i granulowanych DMS i G „Neptun”
opublikowano:29-październik-2014

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka