» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Zwykły bohater.

opublikowano: 03-listopad-2014
„Zwykły bohater” to akcja organizowana i prowadzona już po raz czwarty przez Bank BPH wspólnie z telewizją TVN oraz portalem Onet. Celem akcji jest nagradzanie ludzi niezwykłych, którzy zachowali się fair, wykazali się inicjatywą albo odwagą w niesieniu pomocy innym. "Dzięki naszej akcji może o nich usłyszeć cała Polska. Jeśli znasz kogoś, kto jest "Zwykłym bohaterem" - weź udział w akcji i zgłoś jego historię w jednej z trzech tegorocznych kategorii" - tak brzmi informacja na stronie głównej akcji.

W tegorocznej edycji akcji "Zwykły bohater" w galerii zgłoszeń znalazł się nasz kolega sekc. Marcin Gurgul. W zgłoszeniu ktoś napisał: "Niesamowity 23-letni człowiek, strażak z powołania. Niesie pomoc innym i nic w zamian nie oczekuje. Ktoś by powiedział ,,taka praca”. Nie, dla niego to nie jest tylko praca. To jest jego misja, coś co kocha...". Marcin nieprzypadkowo pojawił się wśród osób zgłaszanych do akcji. W miesiącu październiku 2014 roku poszukiwano dawcy krwi dla 16-letniej dziewczyny, która nagle zachorowała na białaczkę. Po przeprowadzonych specjalistycznych badaniach pobranej krwi Marcina okazało się, że wszystko idealnie się zgadza i że może pomóc. Następnego dnia we Wrocławiu przeszedł ponownie komplet badań, przyjął niezbędne leki i już kolejnego dnia rano, został podpięty do aparatury i przez 3 godziny pobierano z jego krwi tzw. masę granulocytową dla chorej dziewczyny.

Zgłoszenie kandydatury Marcina Gurgula to wielkie wyróżnienie, na które nasz kolega z pewnością zasłużył. Marcinie życzymy Ci udziału w dalszym etapie, byś znalazł się w gronie finalistów akcji "Zwykły Bohater".

link do akcji: Zwykły bohater


mł. bryg. Piotr Słowiak

GALERIA - Marcin Gurgul
opublikowano:09-lipiec-2013

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka