» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
Zabójczy czad w budynku wielorodzinnym w Brzesku przy ul. Browarnej.

opublikowano: 07-styczeń-2015
W dniu 06.01.2014 r. o godz. 22.57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu zatruciem tlenkiem węgla trzech osób, w tym dwojga dzieci w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Brzesku przy ul. Browarnej. Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem straży na miejsce zdarzenia zabrał do szpitala trzy osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Działania straży polegały na sprawdzeniu pomieszczeń mieszkania w budynku przy użyciu urządzenia pomiarowego, którego wskazania potwierdziły obecność tlenku węgla. W związku z zaistniałą sytuacją dokonano sprawdzenia wszystkich mieszkań na klace schodowej w budynku. W wyniku przeprowadzonych pomiarów stwierdzono obecność i podwyższoną zawartość do 50 ppm tlenku węgla w siedmiu lokalach mieszkalnych w budynku. Po dokonaniu przewietrzenia tych lokali przeprowadzono ponowny pomiar i nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Pouczono mieszkańców o śmiertelnym zagrożeniu stwarzanym przez tlenek węgla i początkowych objawach występujących w przypadku zatrucia. Powiadomiono administratora budynku o zaistniałej sytuacji i występującym zagrożeniu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku ponownie apeluje i prosi:

Zróbmy wszystko, aby uniknąć wystąpienia zagrożeń powodowanych przez czad, chrońmy siebie i swoich bliskich.

Czasem wystarczy tylko pomyśleć, czasem trzeba uczynić coś więcej (wykonać przegląd techniczny instalacji grzewczych i kominowych, zamontować czujkę wykrywającą tlenek węgla lub dym), żeby otrzymać gratyfikację w postaci zdrowia i życia.

NIE DLA CZADU - przeczytaj to może ocalić ci życie


2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka