» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI

!!! O krok od tragedii !!!


opublikowano: 29-marzec-2018
28.03.2018 roku w godzinach południowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o konieczności udzielenia pomocy medycznej mieszkance w budynku wielorodzinnym przy ul. Partyzantów w Brzesku.

Dzięki czujności współlokatorów zaobserwowano utratę przytomności osoby w łazience. Po przybyciu na miejsce zastępów Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP z Brzeska stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla w mieszkaniu, w wyniku czego 17 letnia kobieta straciła przytomność. Po szybkiej ewakuacji osoby nieprzytomnej ze strefy zagrożenia, strażacy rozpoczęli udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej. Następnie przekazano uratowaną kobietę przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Dzięki bardzo sprawnej i profesjonalnej pomocy udało się uniknąć tragedii. Przypominamy wszystkim, że tlenek węgla zwany czadem jest gazem bezwonnym, bezzapachowym i śmiertelne niebezpiecznym. Stwarza w domach i mieszkaniach z niesprawną bądź niewłaściwie użytkowaną instalacją przewodów kominowych i wentylacyjnych niebezpieczeństwo utraty życia.

GALERIA - LOGO PSP
opublikowano:29-marzec-2018

2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka