Bucze - pożar wiaty

  W  dniu 27 stycznia 2020 r. w godzinach porannych w miejscowości Bucze doszło do pożaru wiaty  przylegającej bezpośrednio do budynku gospodarczego. Spaleniu uległa drewniana konstrukcja nośna, sprzęt ogrodniczy oraz składowane w niej drewno opałowe. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury zapaliła się również drewniana ściana stodoły znajdującej się...

czytaj więcej...
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w...

czytaj więcej...
Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z sezonem grzewczym 2019/2020

W załączeniu przedstawiamy Komunikat Prezesa Krajowej Izby Komniarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2020.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązkami związanymi z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominioowych.

...
czytaj więcej...
Akcje straży pożarnej na terenie powiatu w roku 2020
Hełm strażacki
Akcje ogółem
52
Tablica ostrzegawcza
Miejscowe Zagrożenia
34
Zapałka
Pożary
16
Telefon
Fałszywe alarmy
2

KPPSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku szanując tradycje pożarnicze jest otwarta na innowacyjne rozwiązania, stara się być instytucją przyjazną dla mieszkańców naszego powiatu

JRG

Jednostka Ratownicza Gaśnicza jest komórką organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP POWIAT

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jako organizacje pozarządowe, stanowią ważny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) bezpieczeństwa państwa

Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice

Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice

W całej Polsce rozpoczyna się dwutygodniowa przerwa w zajęciach szkolnych dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystkim nam zależy by wypoczynek ten przebiegał w sposób bezpieczny bez sytuacji stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

Tym samym przypominamy o możliwości sprawdzania znajdujących się w „Bazie wypoczynku” https://wypoczynek.men.gov.pl obiektów zgłoszonych do wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dodatkowo nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii zimowych,

z myślą o dzieciach pozostających w tym okresie w domach, przebywających na półkoloniach jak i też korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku w mieście, zachęcamy do skorzystania z

data publikacji: 15.01.2020
III edycja nagrody ANIMUS FORTIS

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

 

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS – Mężny Duch

Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach. W kategorii indywidualnej („Osobiste męstwo”) – osobie, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej (może to być osoba pełniąca służbę lub zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze); w kategorii instytucjonalnej – przedstawicielowi instytucji, która znacząco wpłynęła swoimi działaniam

data publikacji: 13.01.2020
IV edycja konkursu FLORIANY 2020

IV edycja konkursu FLORIANY 2020

Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

data publikacji: 13.01.2020
Wypadek drogowy - Tymowa

Wypadek drogowy - Tymowa

  W dniu 25 grudnia 2019 r. około godziny 23:45 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Tymowa na drodze krajowej DK-75. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe, w których łącznie podróżowało cztery osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonania przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do pozostającej wewnątrz pojazdu poszkodowanej osoby oraz jej ewakuacji i przekazaniu będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W wyniku zaistniałego zdarzenia trzy osoby zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Brzesko, OSP KSRG Tymowa,  trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Utrudnienia w ruchu na drodze DK-75 występowały przez około 4 godziny.

data publikacji: 26.12.2019
Pracowita noc Wigilii Bożego Narodzenia.

Pracowita noc Wigilii Bożego Narodzenia.

O godz. 20:30 do SKKP PSP w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Szczurowa. Na miejscu działały zastępy JRG Brzesko, OSP Szczurowa, OSP Uście Solne, OSP Zaborów, OSP Dołęga, OSP Górka, OSP Pojawie . Pożar strawił budynek oraz częściowo siano zgromadzone w balotach. Przed przybyciem JOP właściciele ewakuowali z budynku zwierzęta. Żadna z osób nie została poszkodowana. Działania prowadzono z użyciem pięciu linii gaśniczych, podczas gdy właściciel przy użyciu własnego sprzętu rolniczego wywoził baloty na pole orne. Ostatnie z zastępów wróciły do koszar po godzinie 5 rano.

O 21:15 zastępy JRG Brzesko, OSP Przyborów i OSP Borzęcin Górny, zostały zadysponowane do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego, którego kierowca wjechał w drzewo. Na czas działań ruch na

data publikacji: 25.12.2019
Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2020 Roku składamy wszystkim mieszkańcom powiatu brzeskiego najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Życzymy, aby ten piękny czas Narodzenia Jezusa Chrystusa upłynął w atmosferze życzliwości, a w Waszych domach zagościła radość i świąteczny rodzinny nastrój, by spełniły się składane w wieczór wigilijny życzenia.

Niech Nowy 2020 Rok przyniesie Wam wiele dobrego, będzie dla Was czasem spełnienia osobistych planów i zamierzeń.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzą
strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Brzesku

data publikacji: 23.12.2019
Egzamin kończący szkolenie z zakresu kierowanie działaniem ratowniczym dla strażaków OSP.

Egzamin kończący szkolenie z zakresu kierowanie działaniem ratowniczym dla strażaków OSP.

3 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku odbył się egzamin kończący szkolenie strażaków OSP z zakresu kierowanie działaniem ratowniczym. Celem szkolenia było przygotowanie druhów OSP do bezpiecznego i sprawnego kierowania działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Na egzamin składał się test wiedzy oraz ćwiczenie praktyczne przygotowane przez strażaków JRG. 42 druhów zakończyło egzamin z wynikiem pozytywnym.

data publikacji: 04.12.2019
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w pr

data publikacji: 30.10.2018
Bezpieczne fajerwerki

Bezpieczne fajerwerki

Fajerwerki to materiał łatwopalny i wybuchowy – o wysokiej temperaturze palenia i dużym polu rażenia w momencie wybuchu. To nie zabawka, którą można dać dziecku! Zwróć uwagę, że producent (nie bez przyczyny) wskazuje, iż fajerwerków mogą używać tylko osoby powyżej 18 roku życia.

Żeby fajerwerki i petardy stały się bezpieczną atrakcją, musisz pamiętać o kilku zasadach:

  1. kupuj je w sprawdzonych miejscach, by mieć pewność, że były właściwie przechowywane i nie są uszkodzone,
  2. przed użyciem zapoznaj się z instrukcją obsługi,
  3. nie odpalaj ich w rękach. Jest to przyczyną bardzo wielu poważnych urazów rąk. Jeżeli w instrukcji jest napisane: „nie trzymać w ręku”, to nie trzymaj! Nawet, jeśli ktoś mówił, że nic mu się nie stało…
  4. wypuszczaj je w otwartej przestrzeni,
  5. nie odpalaj ich w

data publikacji: 31.12.2018