Pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą

W dniu wczorajszym jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w Polsce utonęło 9 osób, natomiast w okresie od 1 kwietnia życie straciło już 278 osób. Osoby odpoczywające nad wodą wielokrotnie przeceniają swoje umiejętności i bagatelizują zagrożenia, co staje się przyczyną wielu nieszczęść i tragedii. Słoneczne dni i upały sprawiają, że bardzo chętnie wypoczy...

czytaj więcej...
Akcje straży pożarnej na terenie powiatu w roku 2020
Hełm strażacki
Akcje ogółem
779
Tablica ostrzegawcza
Miejscowe Zagrożenia
584
Zapałka
Pożary
168
Telefon
Fałszywe alarmy
27

KPPSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku szanując tradycje pożarnicze jest otwarta na innowacyjne rozwiązania, stara się być instytucją przyjazną dla mieszkańców naszego powiatu

JRG

Jednostka Ratownicza Gaśnicza jest komórką organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP POWIAT

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jako organizacje pozarządowe, stanowią ważny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) bezpieczeństwa państwa

Szczegóły drugiej edycji „Bitwy o wozy”

Szczegóły drugiej edycji „Bitwy o wozy”

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy". Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin.

W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

data publikacji: 07.07.2020
Będzie kolejna edycja „Bitwy o wozy”

Będzie kolejna edycja „Bitwy o wozy”

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy". Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

– Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” w najbliższym czasie zostanie opubliko

data publikacji: 06.07.2020
KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU KOMENDY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU KOMENDY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

Szanowni Państwo,

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem petenów jak i pracowników Komendy Powiatowej, podjęto decyzję o zaprzestaniu z dniem 07 sierpnia 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Komendy Powiatowej PSP w Brzesku.

Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Komendą Powiatową PSP w Brzesku będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery:

Solskiego 16, 32-800 Brzesko

tel. (014) 68 65 010; 68 65 011;

fax. (014) 68 65 012

kppspbrzesko@straz.krakow.pl

Sekretariat

tel. (14) 68 65 013; 68 65 014;

fax. 68 65 015

sekretariat@straz.brzesko.pl

NIP: 8691654210, REGON: 851665

data publikacji: 24.03.2020
Utrudnienia na drodze w Tymowej

Utrudnienia na drodze w Tymowej

 W dniu 2 lipca 2020 r. w godzinach przedpołudniowych na drodze krajowej nr. 75 w Tymowej doszło do groźnego wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy, który przerócił się na bok blokując całkowicie drogę. Kierujący pojazdem został przetransportowany do szpitala.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku paliwa z pojazdu. W działaniach uczestniczyły cztery zastępy z JRG Brzesko oraz zastęp OSP KSRG Tymowa.
Ruch na drodze na czas działań ratowniczych oraz usunięcia przewróconego pojazdu był całkowicie wstrzymany.

data publikacji: 02.07.2020
Ogłoszenie o naborze do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku 02.07.2020

Ogłoszenie o naborze do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku 02.07.2020

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku ogłosza w dniu 02 lipca 2020 roku nabór do służby na stanowisko stażysty w służbie przygotowawczej, docelowo starszy ratownik w Jednostce Ratowniczo Gasniczej w Brzesku

data publikacji: 02.07.2020
Uroczysta zbiórka z okazji awansu Komendanta Powiatowego bryg. Piotra Słowiaka

Uroczysta zbiórka z okazji awansu Komendanta Powiatowego bryg. Piotra Słowiaka

24 czerwca 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji awansu komendanta powiatowego Pana bryg. mgr inż. Piotra Słowiaka który został powołany na zastępcę małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

bryg. mgr inż. Piotr Słowiak służbę rozpoczął w komendzie powiatowej PSP w Brzesku 02 września 1996 roku. Jest absolwentem SA PSP w Krakowie i SGSP w Warszawie. Podczas służby zajmował kolejno stanowiska: dowódca zastępu, dowódca sekcji, dyżurny operacyjny, starszy specjalista, zastępca komendanta powiatowego oraz stanowisko Komendanta Powiatowego.

Podczas uroczystej zbiórki pracownicy komendy powiatowej wraz z obecną zmianą służbową podziękowali odchodzącemu komendantowi powiatowemu za dotychczasową ws

data publikacji: 26.06.2020
Bitwa o wozy

Bitwa o wozy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie Bitwy o wozy nastąpi wkrótce, Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

data publikacji: 24.06.2020
Kolejna transza opryskiwaczów, płynów wirusobójczych oraz środków ochronnych dla OSP

Kolejna transza opryskiwaczów, płynów wirusobójczych oraz środków ochronnych dla OSP

22 czerwca 2020 roku w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przekazano za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku drugą partię specjalnych zestawów przenaczonych m.in. do realizacji przez ochotnicze straże pożarne zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Zestawy składające się z opryskiwacza spalinowego, 5 kg koncentratu - środka wirusobójczego, 4 szt. kombinezonów ochronnych, 4 szt. półmasek ochronnych typu FFP2, 50 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litra oleju silnikowego do opryskiwaczy oraz 4 szt. gogli ochronnych trafiły do 13 wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu.

Podczas przekazania zaznajomiono jednostki z obsługą oraz zasadami be

data publikacji: 22.06.2020
Ostrzeżenie meterologiczne: burze z gradem - 3

Ostrzeżenie meterologiczne: burze z gradem - 3

IMGW-PIB OSTRZEGA:
Zjawisko/Stopien zagrożenia:
  burzez gradem/3
Obszar: m. in powiat brzeski
Ważność: od godz.17:25 dnia 21.06.2020 do godz. 08:00 dnia 22.06.2020
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystapienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 50 mm do 80 mm, lokalnie 100 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze i porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Szymon Poręba

 

data publikacji: 21.06.2020
OSP Szczurowa zaprasza na akcję krwiodastwa

OSP Szczurowa zaprasza na akcję krwiodastwa

OSP KSRG Szczurowa
Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi Gminy Szczurowa
RCKiK w Krakowie

Serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w niedzielę 21.06.2020r w godzinach 9-13.

Zachęcamy do licznego udzialu, szczególnie w tym trudnym okresie, gdy akcje terenowe zostały wstrzymane a krew cały czas potrzebna jest do ratowania życia - przeprowadzania operacji, leczenia osób z nowotworami, pomocy osobom po wypadkach.

Jednocześnie przypominamy że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne - przed pobraniem odbywa się badanie lekarskie, krew pobierana jest przy użyciu jednorazowego sprzętu a ponadto żeby zapewnić odpowiednią przestrzeń i zachowanie dystansu.

Akcja odbędzie się na Sali Tańca w Szczurowej  przy zachowaniu szczególnych środków sanitarnych.

data publikacji: 12.06.2020