„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w...

czytaj więcej...
Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z sezonem grzewczym 2019/2020

W załączeniu przedstawiamy Komunikat Prezesa Krajowej Izby Komniarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2020.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązkami związanymi z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominioowych.

...
czytaj więcej...
Akcje straży pożarnej na terenie powiatu w roku 2020
Hełm strażacki
Akcje ogółem
412
Tablica ostrzegawcza
Miejscowe Zagrożenia
271
Zapałka
Pożary
126
Telefon
Fałszywe alarmy
15

KPPSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku szanując tradycje pożarnicze jest otwarta na innowacyjne rozwiązania, stara się być instytucją przyjazną dla mieszkańców naszego powiatu

JRG

Jednostka Ratownicza Gaśnicza jest komórką organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP POWIAT

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jako organizacje pozarządowe, stanowią ważny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) bezpieczeństwa państwa

Wypadek Jastew DK-94 29.03.2020

Wypadek Jastew DK-94 29.03.2020

W dniu 29 marca 2020 r. około godziny 7:14 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Jastew na drodze krajowej nr. 94. W wypadku uczestniczył samochód osobowy, w wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba podróżująca samochodem osobowym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu poszkodowanego będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG Brzesko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Ruch na drodze DK-94 odbywał się wahadłowo przez około 2 godziny.

data publikacji: 29.03.2020
Wypadek Okocim DK-75 28.03.2020

Wypadek Okocim DK-75 28.03.2020

W dniu 28 marca 2020 r. około godziny 12: 37 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Okocim na drodze krajowej DK-75. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe, w których łącznie podróżowało trzy osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonania ewakuacji poszkodowanych z pojazdów i przekazaniu ich będącym na miejscu Zespołom Ratownictwa Medycznego. W wyniku zaistniałego zdarzenia trzy osoby zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Brzesko, OSP KSRG Jadowniki, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Utrudnienia w ruchu na drodze DK-75 występowały przez około 3 godziny.

data publikacji: 28.03.2020
KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU KOMENDY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU KOMENDY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego władze terenowej administracji rządowej podejmują działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, podjąłem decyzję o zaprzestaniu z dniem 16 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Komendy Powiatowej PSP w Brzesku.

Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Komendą Powiatową PSP w Brzesku będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery do Urzędu:

Solskiego 16, 32-800 Brzesko

data publikacji: 24.03.2020
Prosimy o zaprzestanie wypalania traw - STOP POŻAROM TRAW

Prosimy o zaprzestanie wypalania traw - STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA STOP POŻAROM TRAW

             W kampanii społecznej STOP POŻAROM TRAW udział bierze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowa Straż Pożarna, a także Lasy Państwowe.

            W Polsce w roku 2019, w ogólnej liczbie 153 520 odnotowanych pożarów, aż 55 912 było pożarami traw i nieużytków rolnych (36,4% wszystkich pożarów).

            Pożary traw i nieużytków objęły powierzchnię 24 151 ha. W wyniku tych pożarów zginęło 10 osób, a 140 odniosło obrażenia. Średni czas działań gaśniczych przy pożarach traw wyniósł 54 minuty, a strażacy wyjeżdżali do tych pożarów co 9 minut.

            Do gaszenia pożarów traw i nieużytków strażacy zużyli 183 413 171 litrów wody co stanowi pojemność 49 basenów olimpijskich.

            W 2019 roku Państwowa Straż Pożar

data publikacji: 08.04.2020
Szkolenia dotyczące przeciwdziałania COVID-19 w formie vieokonferencji z druhami OSP z KSRG

Szkolenia dotyczące przeciwdziałania COVID-19 w formie vieokonferencji z druhami OSP z KSRG

W dniach 27 i 31 marca 2020 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przeprowadziła szkolenia związane z przeciwdziałaniem epidemii choroby COVID-19 w formie videokonferencji.

W szkoleniach uczestniczyło 60 strażaków OSP z KSRG oraz Komendanci Gminni OSP.

Omówiono:  

  • charakterystykę wirusa oraz zagrożenia z nim związane i możliwe drogi zarażenia;
  • zasady postepowania oraz instrukcję pomocy żywnościowej dla osób potrzebujących objętych kwarantanną;
  • omówiono procedurę GIS MSWiA jak należy postępować w stosunku do osoby podejrzanej o Covid-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem;
  • rola KDR w rozpoznaniu i schemat zbierania wywiadu epidemiologicznego
  • przeanalizowano wytyczne postępowania dla OSP KSRG zatwierdzone przez KG PSP podczas działań w związku z koron

data publikacji: 31.03.2020
Strażacy z samochodów pożarniczych apelują o pozostanie w domach w związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem SARS-Cov-2

Strażacy z samochodów pożarniczych apelują o pozostanie w domach w związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem SARS-Cov-2

W dniach 28 oraz 29 marca 2020 r. od godziny 11.00 na terenie powiatu brzeskiego z samochodów pożarniczych emitowane będą przez megafon komunikaty głosowe w związku z panującą na terenie całego kraju epidemią koronawirusa. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych będą prowadzić kampanię informacyjną.

Komunikaty głosowe mają na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom naszego powiatu o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa.

Druhowie będą apelować o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia o unikanie kontaktu z innymi osobami i zachowanie dystansu między nimi.

data publikacji: 27.03.2020
Wypadek Czchów 13.03.2020

Wypadek Czchów 13.03.2020

W dniu 13.03.2020r. na drodze DK-75 około godziny 15:00 w miejscowości Czchów doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów (osobowego i ciężarowego). Samochód ciężarowy wraz z przewożonym drewnem wpadł do Jeziora Czchowskiego. W wyniku wypadku ranna została jedna osoba którą będący na miejscu ZRM zabrał do szpitala. Działania strażaków polegały m.in. na wyciągnięciu pojazdu wraz z ładunkiem z jeziora W działaniach ratowniczych uczestniczyły cztery zastępy JRG Brzesko, dwa zastępy OSP Czchów, Policja oraz zarządca drogi.

data publikacji: 14.03.2020
Komunikat dot. kursu OSP

Komunikat dot. kursu OSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku informuje, o zawieszeniu szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP rozpoczętego 11 lutego 2020 roku odbywającego się na terenie jednostki PSP w Brzesku. Będziemy informować o wznowieniu szkolenia na stronie internetowej.

data publikacji: 13.03.2020
OTWP 2020

OTWP 2020

Uprzejmie imformujemy że w związku z zagrożenieim rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej poziom powiatowy oraz wojewódzki nie jest planowany na najbliższe tygodnie.

O terminie przeprowadzenia eliminacji poinformujemy na stronie intrenetowej naszej jednostki.

data publikacji: 12.03.2020
Komunikat

Komunikat

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, zachęcamy do ograniczenia osobistych wizyt w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Jesteśmy do dyspozycji pod numerami telefonów:

http://www.straz.brzesko.pl/kontakt

data publikacji: 12.03.2020