„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w...

czytaj więcej...
Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z sezonem grzewczym 2019/2020

W załączeniu przedstawiamy Komunikat Prezesa Krajowej Izby Komniarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2020.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązkami związanymi z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominioowych.

...
czytaj więcej...
Akcje straży pożarnej na terenie powiatu w roku 2020
Hełm strażacki
Akcje ogółem
399
Tablica ostrzegawcza
Miejscowe Zagrożenia
262
Zapałka
Pożary
123
Telefon
Fałszywe alarmy
14

KPPSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku szanując tradycje pożarnicze jest otwarta na innowacyjne rozwiązania, stara się być instytucją przyjazną dla mieszkańców naszego powiatu

JRG

Jednostka Ratownicza Gaśnicza jest komórką organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP POWIAT

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jako organizacje pozarządowe, stanowią ważny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) bezpieczeństwa państwa

Pożar 08.05.2020 autostrada A4

Pożar 08.05.2020 autostrada A4

Dnia 08 maja 2020 na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa, doszło do pożaru samochocu osobowego marki Peugeot. Pojazd uległ całkowitemu spaleniu, brak osób poszkodowanych.

Ruch na pasie autostradowym na czas działań gaśniczych został całkowicie wstrzymany.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na odcinku około 400 metrów i podaniu trzech prądów piany ciężkiej na źródło ognia. Po ugaszeniu pożaru kontynuowano schładzanie pojazdu oraz zbiornika z gazem LPG.

data publikacji: 08.05.2020
Życzenia Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji Dnia Strażaka 2020

Życzenia Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji Dnia Strażaka 2020

Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji strażaków i ich rodzin transmitowanej z Bazyliki Świętego Floriana w Krakowie.

Msza Święta rozpoczyna się 4 maja 2020 roku o godzinie 12:00.

Poniżej znajduje się link do transmisji

Transmisja w serwisie YouTube

data publikacji: 30.04.2020
Kolejna akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP

Kolejna akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP

W dniach 4 i 5 kwietnia na terenie powiatu przeprowadzono kolejną akcję informacyjną w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Działania 14 zastępów OSP (30 strażaków ochotników) polegały na ostrzeganiu i informowaniu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Komunikaty głosowe miały na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom naszego powiatu o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Druhowie apelowali o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia o unikanie kontaktu z innymi osobami i zachowanie dystansu między nimi.

data publikacji: 06.04.2020
Akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP na terenie powiatu brzeskiego

Akcja informacyjna prowadzona przez jednostki OSP na terenie powiatu brzeskiego

W dniach 28 i 29 marca na terenie powiatu przeprowadzono akcję informacyjną w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Działania 14 zastępów OSP polegały na ostrzeganiu i informowaniu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Komunikaty głosowe miały na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom naszego powiatu o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Druhowie apelowali o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia o unikanie kontaktu z innymi osobami i zachowanie dystansu między nimi.

data publikacji: 31.03.2020
Wypadek Jastew DK-94 29.03.2020

Wypadek Jastew DK-94 29.03.2020

W dniu 29 marca 2020 r. około godziny 7:14 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Jastew na drodze krajowej nr. 94. W wypadku uczestniczył samochód osobowy, w wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba podróżująca samochodem osobowym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu poszkodowanego będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG Brzesko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Ruch na drodze DK-94 odbywał się wahadłowo przez około 2 godziny.

data publikacji: 29.03.2020
Wypadek Okocim DK-75 28.03.2020

Wypadek Okocim DK-75 28.03.2020

W dniu 28 marca 2020 r. około godziny 12: 37 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Okocim na drodze krajowej DK-75. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe, w których łącznie podróżowało trzy osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonania ewakuacji poszkodowanych z pojazdów i przekazaniu ich będącym na miejscu Zespołom Ratownictwa Medycznego. W wyniku zaistniałego zdarzenia trzy osoby zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Brzesko, OSP KSRG Jadowniki, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Utrudnienia w ruchu na drodze DK-75 występowały przez około 3 godziny.

data publikacji: 28.03.2020