KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU KOMENDY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego władze terenowej administracji rządowej podejmują działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, podjąłem decyzję o zaprzestaniu z dniem 12 października 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Komendy Powiatowej PSP w Brzesku. Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Komendą Powiatową PSP będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery:

Solskiego 16, 32-800 Brzesko

tel. (014) 68 65 010; 68 65 011;

fax. (014) 68 65 012

kppspbrzesko@straz.krakow.pl

Sekretariat

tel. (14) 68 65 013; 68 65 014;

fax. 68 65 015

sekretariat@straz.brzesko.pl

NIP: 8691654210, REGON: 851665203

W sprawach bieżących i niewymagających osobistego udziału prosimy o kontakt z pracownikami komendy za pośrednictwem:

  • poczty elektronicznej: sekretariat@straz.brzesko.pl 
  • lub telefonicznie: tel. (14) 68 65 013; 68 65 014;
  • dokumenty można składać elektronicznie za pomocą rządowej platformy ePUAP

Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu będzie możliwy:

  • w szczególnie uzasadnionych przypadkach,
  • wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

W przypadku konieczności wizyty w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Brzesku wejście do Urzędu dla interesantów otwarte jest od strony ul. Solskiego.

Proszę Państwa o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Komendzie.

Dziękuję za wyrozumiałość.

O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.straz.brzesko.pl

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Sezon grzewczy 2020-2021

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

https://www.youtube.com/watch?v=ZnDg...

czytaj więcej...
Infografiki Wojewody Małopolskiego dot. obostrzeń w trakcie pandemii
...
czytaj więcej...
Ogłoszenie konkursów kalendarzowych PSP 2021 dla dzieci i młodzieży oraz regulaminy

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią naszego kalendarza plakatowego na 2021 rok.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, strażacy nie pojawią się w szkołach, ale chcemy dotrzeć do uczniów oraz pedagogów drogą elektroniczną.W tym roku mamy dla Was cztery ciekawe konkursy, dla każdej gr...

czytaj więcej...
Akcje straży pożarnej na terenie powiatu w roku 2020
Hełm strażacki
Akcje ogółem
902
Tablica ostrzegawcza
Miejscowe Zagrożenia
690
Zapałka
Pożary
179
Telefon
Fałszywe alarmy
33

KPPSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku szanując tradycje pożarnicze jest otwarta na innowacyjne rozwiązania, stara się być instytucją przyjazną dla mieszkańców naszego powiatu

JRG

Jednostka Ratownicza Gaśnicza jest komórką organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP POWIAT

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jako organizacje pozarządowe, stanowią ważny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) bezpieczeństwa państwa

Piaski Drużków pożar samochodu

Piaski Drużków pożar samochodu

W dniu 29.11.2020 zastępy straży pożarnych zostałyt zadysponowane do miejscowości Piaski Drużków gdzie po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono że pali się samochód osobowy zaparkowany w pobliżu zabudowań, brak osób poszkodowanych, wywiad Covid-19 ujemny.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO i prowadzili działania z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Po ugaszeniu pożaru pojazd zabezpieczono, zakręcono instalację LPG oraz przekazano właścicielowi. 

data publikacji: 30.11.2020
Wojakowa pożar budynku mieszklanego

Wojakowa pożar budynku mieszklanego

27.11 zastępy straży pożarnych zostałyt zadysponowane do miejscowości Wojowkowa gdzie po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się część dachu drewnianego budynku mieszkalnego. Brak osób poszkodowanych.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się dach budynku. Po ugaszeniu pożaru rozebrano nadpaloną więźbę dachową oraz dokonano kontroli wszystkich pomieszczeń budynku w celu wyeliminowaniu zarzewi ognia.

Działania prowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego.

data publikacji: 30.11.2020
Mikołajowa Akcja HDK w Jadownikach -

Mikołajowa Akcja HDK w Jadownikach - "Krew dla Tomka"

Honorowi dawcy krwi z naszego regionu po raz kolejny właczają się w akcję zbiórki krwi - "Dla Tomka" - ciężko chorego strażaka. Odpowiadając na Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prosimy o włączenie się w akcję pomocy dla st. ogn. Tomasza Kożucha którą zaplanowano w Niedzielę 6 grudnia w Domu Ludowym w Jadownikach.

We wrześniu 2020 roku nasz kolega st. ogn. Tomasz Kożuch funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, strażak Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach i jednocześnie prezes Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosienicy uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Wskutek występowania długotrwałych objawów oraz bardzo ciężkiego przebiegu choroby, naszego kolegę-strażaka przetransportowano do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na oddział zakaźny.

data publikacji: 26.11.2020
Wypadek drogowy w miejscowości Złota 24-11-2020 godz. 08:50

Wypadek drogowy w miejscowości Złota 24-11-2020 godz. 08:50

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w wypadku brał udział samochód osobowy który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba która w chwili przybycia JOP znajdowała się w pojeździe, w wyniku uszkodzeń pojazdu oraz obrażeń doznanych przez kierującą nie może ona samodzielnie opuścić pojazdu. W trakcie działań ruch na drodze był zamknięty a po lokalizacji zdarzenia odbywał się systemem wahadłowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję, uprzątnięto pozostałości po wypadku.

W działaniach udział brało JRG Brzesko, OSP Czchów, OSP Gnojnik.

data publikacji: 25.11.2020
Wypadek 19.11.2020 w Czchowie

Wypadek 19.11.2020 w Czchowie

W dniu  17 listopada 2020 r. do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wypłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Czchów. Na miejsce zadysponowano jednostkę ratowniczo gaśniczą PSP oraz jednostki krajowego systemu ratowniczo gaśniczego OSP Czchów i OSP Tymowa.      

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że drodze krajowej nr 75 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz 2 dwóch samochodów osobowych. Samochód ciężarowy po uderzeniu czołowym znajduje się rowie. Kierowca pojazdu samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem straży i znajduje się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Samochód osobowy, który zderzył się z samochodem ciężarowym znajduje się na pograniczu jezdni i rowu a wewnątrz pojazdu jest uwięziona przytomna

data publikacji: 19.11.2020
Pożar garaży oraz domu

Pożar garaży oraz domu

Dnia 16.11.2020 r. w miejscowości Złotej doszło do pożaru dwóch garaży. W budynkach znajdowały się liczny sprzęt, części samochodowe i motocyklowe, butla z propanem-butanem oraz samochód i ok 30 szt. zabytkowych motocykli. W celu ugaszenia pożaru wykorzystano 5 prądów wody. Obiekt na bieżąco sprawdzano przy pomocy kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego. Straty oszacowane w działaniach wyniosły 600 tys. zł.

Kilka minut po godzinie 1 w nocy 17.11.2020, strażacy zostali zaalarmowani do kolejnego pożaru.  W miejscowości Czchów w całej objętości palił się dom - pustostan. W domu zgromadzone było m.in. drewno, meble i części garderoby. Z uwagi na występowanie dużego promieniowania cieplnego i bezpośredniego wpływu ognia, doszło do zwarcia i iskrzenia w napowietrznym przyłączu energety

data publikacji: 19.11.2020
Akcja HDK Maszkienice

Akcja HDK Maszkienice

Gorąco zachęcmy do udziału w zbiórce krwi w remizie OSP Maszkienice w dniu 22 listopada 2020 r.

W trakcie akcji zbiórki krwi można wspomóc Tomka, strażaka OSP i PSP który bardzo ciężko przeszedł walkę z wirusem SARS CoV2, a teraz wymaga dalszego leczenia.

Szczeguły na FB OSP Maszkienice i plakatach.

data publikacji: 18.11.2020
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada 2020 roku przy Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku odbyła się zbiórka z okazji Święta Niepodległości. Podczas tego wydarzenia podniesiono flagę państwową na maszt oraz odśpiewano Hymn Państwowy. W ten sposób w trakcie obostrzeń związanych z pandemią funkcjonariusze KP PSP w Brzesku uczcili 102 rocznice odzyskania niepodległości.

data publikacji: 12.11.2020
Msza święta w intencji zmarłych strażaków

Msza święta w intencji zmarłych strażaków

12 listopada 2020 r. (czwartek) w Kościele Parafialnym pw. Św. Małgorzaty w Dębnie o godz.: 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta oraz różaniec w intencji zmarłych strażaków, jak również zmarłych z naszych rodzin. W kościele obowiązuje  zachowanie reżimu sanitarnego (szczegóły na stronie internetowej parafii) .  

Zapraszamy do udziału. 

data publikacji: 06.11.2020
Pożar samochodu Łysa Góra

Pożar samochodu Łysa Góra


 W dniu 02.11.2020 r.  na drodze powiatowej w miejscowości Łysa Góra  doszło do pożaru samochodu osobowego.  Pojazd uległ całkowitemu spaleniu, kierujący opuścił go o własnych siłach. Działania straży polegały na ugaszeniu płonącego pojazdu przy pomocy dwóch prądów piany oraz stabilizacji przed osunięciem się ze skarpy . Po ugaszeniu pożaru samochód sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej celem wykluczenia innych zarzewi ognia.

data publikacji: 02.11.2020